RZESZOWSKIE TOWARZYSTWO
TENISOWE

 

35-036 Rzeszów
ul. Niedzielskiego 1

 

tel. rezerwacja kortów  17 8540326 , 602367570

 
e-mail:
www.rttrzeszow.pl

Mecenas projektu:

 

Historia Rzeszowskiego Towarzystwa Tenisowego

Schyłek lat 90-tych ubiegłego wieku był okresem zaniku zorganizowanych form uprawiania tenisa w Rzeszowie. Nie oznacza to jednak, że opustoszały istniejące w mieście korty a pasjonaci tego sportu zmienili zainteresowania. Miłośnicy tenisa nadal spotykali się na kortach. Korty przy ul. Niedzielskiego skupiły grupę pasjonatów tenisa, którzy postanowili zawiązać stowarzyszenie. Do spotkania założycielskiego  doszło 1 września 2000 r. 24 tenisistów amatorów postanowiło założyć Rzeszowskie Towarzystwo Tenisowe. W spotkaniu tym uczestniczyli m.in. Włodzimierz Bylinowski, Czesław Chlebek, Andrzej Czechnicki, Wiesław Doros, Tadeusz Ferenc, Wacław Guzek, Janusz Lassota, Aleksander Latusek, Jan Liszka, Jan Michalski, Paweł Pilch, Piotr Piotrowski, Marek Plizga, Antoni Prokopowicz, Andrzej Przybyło, Adam Rusinek.
Pierwszym Prezesem został wybrany Marek Plizga a jego zastępcą Jan Liszka. RTT zostało zarejestrowane w sądzie 13 października 2000 r. tym samym uzyskało osobowość prawną. Przez pierwsze lata Towarzystwo nie posiadało własnego obiektu. Turnieje organizowane przez RTT rozgrywane były początkowo na Olszynkach / klub KS Czarni / później na kortach przy ul. Niedzielskiego 1. Od samego początku rozgrywane są turnieje o Puchar Prezesa RTT / otwierający letni sezon tenisowy /  i turniej Otwarte Mistrzostwa Podkarpacia Amatorów.
W 2002 r. zmieniły się władze towarzystwa. Prezesem został Adam Rusinek a jego zastępcą Aleksander Latusek. Nowe władze za wszelką cenę dążyły do uzyskania dla RTT własnego obiektu sportowego. W 2004 r. udało się wydzierżawić od Miasta Rzeszów część obiektu przy ul. Niedzielskiego. W 2005 r. cały obiekt był już wydzierżawiony przez RTT. Otrzymaliśmy  korty tenisowe i budynek klubowy, które były bardzo zniszczone i zaniedbane. W latach 2006-2007 został przeprowadzony kapitalny remont obiektu i rozbudowa kortów / powstał trzeci kort i nowe oświetlenie/.
Nowy obiekt, nowe możliwości. Rocznie zaczęliśmy organizować 10-12 turnieji tenisowych. Oprócz  już organizowanych Pucharu Prezesa i Mistrzostw Podkarpacia doszły Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Rzeszowa, Babolat Tour, Wilson Cup, Mistrzostwa Polski Pracowników Oświaty. Na naszych kortach rozgrywane są turnieje o Puchar Prezesa Banku czy Prezesa koncernu samochodowego i inne branżowe.
W swojej działalności nie zapominamy o dzieciach i młodzieży. Corocznie organizujemy dla najmłodszych tenisistów cykl czterech turniejów pod wspólną nawą " Talenty Podkarpacia ".Turnieje te cieszą się dużą popularnością młodzieży nie tylko z Rzeszowa ale i z innych ośrodków tenisowych Podkarpacia. Każdego roku w okresie wakacyjnym RTT organizuje dla dzieci i młodzieży wakacyjną szkołę nauki gry w tenis ziemny. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę instruktorską. Pod fachowym okiem młodzi tenisiści uczą się grać w tenisa lub doskonalą swoje umiejętności. Szkoła przyciąga rocznie ponad dwieście osób.
W 2010 r. po śmierci nieodżałowanego Prezesa Adama Rusinka zostały wybrane nowe władze RTT. Prezesem został Jerzy Ostrowski zaś jego zastępcami są Aleksander Latusek i Grzegorz Fluda.